Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

po zatankowaniu do pełna kapało gdzieś pod spodem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • po zatankowaniu do pełna kapało gdzieś pod spodem

    Chip i już

  • #2
    po zatankowaniu do pełna kapało gdzieś pod spodem

    Witam. Wczoraj zatankowałem do pełna ON. Po odbiciu powoli dolewałem jeszcze do równej kwoty . Korkiem nic nie wyleciało . Gdy szedłem do kasy odwróciłem się i zauważyłem że kapie ropa przy kole . Czy tak musi być . Zawsze tankuję do pełna , ale po odbiciu tak długo jak wczoraj nie dolewałem . Znajomy kiedyś przyjechał do mnie Volvo V80 , miał zatankowane też do pełna , postawił samochód na kostce ze spadkiem i zrobił mi plamę 1. 5 x1.0 m . Czy jest to normalne , czy coś jest nie tak z przewodem łączącym zbiornik i wlew. A może tam jest jakieś odpowietrzenie ? Dzięki zapodpowiedzi . Pozdr.

    Komentarz


    • #3
      Wróżka piętro wyżej

      A tak na poważnie to wjedź na jakiś kanał i poszukaj skąd się leje. Jeżeli nie widać od dołu (a chyba raczej nie będzie bo jak mówisz zrobiło się to jak było do pełna zalane) to podnieś kanapę z tyłu, później tapicerkę i masz pokrywę od zbiornika. Odkręć i zobacz czy tamtędy gdzieś nie przecieka. Ja u siebie miałem krzywo położoną uszczelkę i jak zalałem do pełna (z odpowietrzaniem) to pod samochodem robiła się plama. Poprawa uszczelki rozwiązała problem. U Ciebie przyczyna może być równie prozaiczna.
      o1 poszła w świat. 10 lat minęło jak jeden dzień

      Komentarz


      • #4
        Do pelna tj ile litrow 50-55-60l ile bylo w baku
        Spritmonitor.de

        Komentarz


        • #5
          Dzwoniłem do servisu . Tak może być jak się dolewa po odbiciu . Jest tam jakis filtr węglowy i przewody , które nie są uszczelnione i gość powioedział ż emoże tak się dziać .

          Komentarz


          • #6
            wkowal10, filtr weglowy wystepuje tylko w benzynce w gnojku nie ma czegos takiego, sa tylko wezyki odpowietrzajace.
            T4 CARAVELLE AXG 150PS/295Nm
            SEAT ALHAMBRA BLT 180PS/385Nm
            Zuzycie paliwa

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X